Zielona szkoła w Łebie

opublikowane: 22 mar 2012, 05:56 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 12:40 ]
W dniach od 11 maja do 24 maja 2011 roku uczniowie klas 3a i 3b przebywali na "Zielonej Szkole" w ośrodku "Magnat I" w Łebie. Ośrodek położony jest w ustronnej części miasta, w dzielnicy nowych domków w niewielkiej odległości od centrum. Do morza trzeba było przejść ok. 600 m spokojnymi i bezpiecznymi alejkami. Na terenie ośrodka znajdował się plac zabaw z piaszczystym boiskiem do piłki siatkowej oraz największa atrakcja - basen kryty.

Łeba to jedna z najładniejszych i najczęściej odwiedzanych miejscowości nad Morzem Bałtyckim. Położona jest na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego. Podczas pobytu w tak pięknej miejscowości dzieci odwiedziły wiele szczególnych miejsc, takich jak np. Park Jurajski, Ruchome Wydmy, Wyrzutnia, Stadnina koni - gdzie jeździły na koniach, bryczką i grillowały kiełbaski, ruiny starego kościoła. Udały się również w rejs statkiem po morzu. Zwiedzały także okoliczne atrakcje - skansen w Klukach, Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie, latarnię w Czołpinie.

Codzienne spacery po plaży, zabawy na plaży, dyskoteki, karaoke a przede wszystkim Neptunalia pozostawiły u dzieci miłe wspomnienia. A świadczy o tym fakt, że po powrocie do domów i przywitaniu się z najbliższymi gotowi byli na powrót do Łeby.