Zerówki w opolskim ZOO

opublikowane: 22 mar 2012, 02:31 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 11:32 ]
27 maja 2008r. uczniowie klas zerowych wybrali się na całodniową wycieczkę do opolskiego ogrodu zoologicznego. Dzieci miło spędziły czas podziwiając wspaniałe okazy dzikich zwierząt oraz samo ZOO, które po renowacji ze względu na zniszczenia spowodowane powodzią w 1997 prezentuje się teraz bardzo nowocześnie i robi niesamowite wrażenie na odwiedzających.

ZOO powstało jako mały zwierzyniec w latach 30-tych XX wieku. W swej blisko 80 letniej historii odradzało się ze zniszczeń dwukrotnie. W 1953 roku po II wojnie światowej oraz w 1998 roku po powodzi tysiąclecia jaka nawiedziła region i miasto Opole.

ZOO zajmuje powierzchnię 20 ha, hoduje ponad 1000 zwierząt reprezentujących około 130 gatunków proponując nowoczesną zoogeograficzną ich ekspozycję.

Do największych sukcesów hodowlanych zaliczyć należy rozmnażanie oryksów szablorogich, hipopotamów karłowatych, kapibar, serwali, kangurów, poturu, betongów oraz rudych lemurów, lemurów katta, siamangów, sajmiri, uistiti i innych.

Podczas wizyty w ZOO dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych dla grup zorganizowanych, wyszalały się na dwóch placach zabaw dla dzieci znajdujących się na terenie ogrodu oraz nawiązały bezpośredni kontakt ze zwierzętami w dziecięcym Mini ZOO.

Zachęcamy uczniów i rodziców, aby wybrali się do Opola podczas wakacji i przekonali się o wielu atrakcjach tego miejsca.

Informacje o ZOO pochodzą ze strony internetowej www.zoo.opole.pl