Zbiórka płyt CD/DVD - wspólnie chrońmy naszą planetę!

opublikowane: 11 mar 2013, 13:27 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 23 lis 2017, 06:21 ]

    

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do akcji zbierania niepotrzebnych płyt CD/DVD w celu ich powtórnego przetworzenia. Akcję organizuje Klub Obrońców Planety, a płyty należy wrzucać do kartonu obok woźniarki. W ramach podziękowania, za każdy pełen karton otrzymujemy zestaw płyt DVD z serii "Było sobie życie". Akcja trwa do 21 czerwca 2013r.

Jakie płyty zbieramy?

Zbieramy wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość. Mogą to być płyty z muzyką, filmami, programami komputerowymi, jak również płyty z danymi, które zapisałeś dzięki nagrywarce w swoim komputerze. Ważne jest, aby płyta, którą i tak miałbyś wyrzucić do śmietnika, trafiła do punktu zbiórki w twojej szkole. Tylko w ten sposób, poprzez selektywną zbiórkę, możemy oczyścić naszą planetę ze śmieci, których rozkład szacuje się na tysiące lat. 


Najczęstsze pytania:

  1. Czy mam pewność, że płyta, jaką przekazuję w akcji, nie będzie odtwarzana?

    Odp.: Żaden z pracowników organizatora zbiórki nie będzie przeglądał zawartości płyt. Jeżeli taka deklaracja nie wystarczy, można płytę porysować od strony zadruku, tak aby uszkodzić metalizację na płycie. Takiej płyty już się nie odtworzy. 
  1. Czy płyta może być uszkodzona?

    Odp.: Tak, płyty, które zbieramy, mogą być uszkodzone. Mogą być popękane i mocno porysowane. Nie zbieramy płyt z zamysłem ich odtwarzania. Zebrane płyty zostaną ponownie przetworzone na surowiec, z którego być może zrobiona będzie obudowa twojego nowego telewizora.
  1. Czy płyta w opakowaniu też będzie przyjęta w punkcie zbiórki?

    Odp.: Nie, zbieramy same krążki bez opakowań. Opakowanie jest zrobione z innego surowca niż płyta. Należy więc płytę wyjąć i przekazać sam krążek bez opakowania.