Zbieramy znaczki dla Afryki!

opublikowane: 17 paź 2016, 12:46 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 23 lis 2017, 06:03 ]
Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę zużytych znaczków pocztowych w ramach akcji "Każdy znaczek wspiera misje". Przedsięwzięcie polega na zbiórce zużytych znaczków pocztowych, które następnie są sprzedawane zapalonym filatelistom. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na misje w Afryce. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Mimo że w dobie Internetu i telefonii komórkowej coraz mniej piszemy listów czy wysyłamy kartek, to w miejscach pracy rodziców naszych uczniów z pewnością każdego dnia w śmieciach lądują tradycyjne koperty. Zbiórka trwa do końca stycznia 2017 roku.

Organizatorzy proszą, aby samemu nie odklejać znaczków od kopert czy pocztówek, a jeśli to możliwe – wyciąć z półcentymetrowym marginesem, tak by nie uszkodzić znaczka, tzw. "ząbków".

Jednocześnie informujemy, że trwa konkurs na największą ilość zebranych znaczków wśród knurowskich podstawówek. Na zwycięzców czekają nagrody, więc tym bardziej warto się przyłączyć!

Znaczki zostawić można u pani Mokrzyckiej-Filipowicz w sali nr 36 lub u pani Szymanek w sali nr 37.