Zachęcamy do udziału w akcji "Daj coś kolorowego"

opublikowane: 6 lis 2018, 13:29 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 7 lis 2018, 07:45 ]
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Daj coś kolorowego"

Co to za akcja?

Dziewczyny, które zmagają się lub są po leczeniu choroby nowotworowej postanowiły, same będąc pacjentkami, rozweselić oddziały onkologiczne i chociaż na chwilę dać trochę radości. Wpadły na pomysł zbiórki kolorowych apaszek, korali, biżuterii, cieni do powiek, szminek itp. Każda kobieta ma coś w swojej szafie czego już nie używa i chce to oddać innej potrzebującej kobiecie. Zbiórki zaczęły się od znajomych, a teraz akcja nabrała takiego rozmachu, ponieważ ilość pacjentów jest tak ogromna, że zbiórki wśród znajomych nie są wystarczające. Dlatego dziewczyny zwracają się do szkół, przedszkoli, urzędów o pomoc w zbiórkach. Co zbierają ? Uwaga! Oddając coś pamiętajmy, że to jest dla drugiej osoby. Nie dajemy rzeczy zniszczonych, brudnych, których sami nie chcielibyśmy dostać.

Zbieramy: biżuterię, apaszki, peruki onkologiczne, kosmetyki. W tym roku debiut - kolorki dla panów pacjentów: krawaty, skarpety(nowe!), książki, maszynki do golenia (nowe!), kosmetyki.
Przydadzą się też małe świeczki- tealighty i każda ilość celofanu do pakowania.

Dodajmy, że dziewczyny nie dostają na to żadnych pieniędzy od żadnych organizacji. Wszystko to robią z własnych środków i darów od ludzi, którzy dostarczają paczki. Paczki trafiają na oddziały onkologiczne Instytutu Onkologii w Gliwicach, oddział onkologiczny w Knurowie, onkologię na Ceglanej w Katowicach.

Zbiórka potrwa do końca listopada . Paczki muszą zostać zapakowane i od 10 grudnia wyruszają do nowych właścicieli.

Rzeczy można przekazywać wychowawcom.

Wszelkie szczegóły techniczne dostępne u p. Pogockiej, p. Biadacz i p. Kijek.

Dziękujemy Wam za każdą pomoc.