XIII Regionalny Konkurs Recytatorski "Święta w poezji dziecięcej"

opublikowane: 22 mar 2012, 02:56 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 01:41 ]
Miłą niespodziankę przygotowali dla nas nasi uczniowie, Julia Zaremba oraz Seweryn Gralak, zwyciężając w etapie miejskim konkursu recytatorskiego "Święta w poezji dziecięcej", który odbył się w MSP nr 7.

W kategorii klas pierwszych I miejsce jury przyznało Julii Zarembie z klasy Ia, przygotowanej przez panią Justynę Żyłę, natomiast w kategorii klas drugich zwyciężył Seweryn Gralak z klasy IIb, przygotowany przez panią Magdalenę Górkę.

Natomiast 29 kwietnia 2009r. Julka i Seweryn uczestniczyli w kolejnym etapie, XIII-go już, Regionalnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 39 w Gliwicach.

W zmaganiach konkursowych reprezentanci naszego miasta wypadli znakomicie, chociaż nie zajęli czołowego miejsca. Trzy komisje jurorów wybrały tylko trzech recytatorów z poszczególnych klas. Wybór był bardzo trudny, z około 60 uczestników 9 najlepszych, spośród najlepszych z każdego miasta. Rywalizacja więc była ogromna.

Dziękujemy Wam za emocje i wzruszenia jakich nam dostarczyliście recytując. Trzeba wykazać się dużym talentem, dobrym warsztatem dykcyjnym i emisyjnym, wrażliwością, artyzmem, możliwościami i umiejętnościami, by dotrzeć tam, dokąd dotarliście. Gratulujemy!!!

Tekst przygotowała: mgr Justyna Żyła