X edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego

opublikowane: 21 mar 2013, 11:59 przez Katarzyna Rakowicz
1 marca dwie uczennice naszej szkoły szkoły pod opieką mgr Dagmary Mokrzyckiej-Filipowicz wzięły udział w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Gliwicach.

Justyna Dańczura (6a) i Aleksandra Hajduk (6b) konkurowały z 63 innymi uczestnikami z wielu miast województwa śląskiego, m.in. Gliwic, Rudy Śląskiej, Tychów, Tarnowskich Gór. Uczniowie najpierw pisali niezwykle trudne dyktando, następnie zaś zmagali się z testem ortograficznym.

Niestety naszym dziewczynom nie udało się zostać Mistrzami Ortografii, jednak sam fakt uczestniczenia w wydarzeniu o tak szerokiej randze był dla nich niesamowitym przeżyciem.

Należy podkreślić wysoki wynik Justyny Dańczury, która zajęła 9. miejsce z wynikiem 204,5 pkt (dla porównania osoba, która wygrała turniej, zdobyła 228 pkt.).

mgr Dagmara Mokrzycka-Filipowicz