Wycieczka na zatopisko

opublikowane: 21 mar 2012, 13:25 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 10 kwi 2012, 12:03 ]
5 października 2006r. klasy III, w ramach realizowanego bloku tematycznego pt. "Las (nie tylko) jesienią", wybrały się już po raz kolejny na ścieżkę dydaktyczną wokół zatopiska " Zacisze".

Tym razem oprócz podziwiania uroków "Polskiej Złotej Jesieni" uczniowie zajmowali się budową lasu oraz roślinami i zwierzętami występującymi w poszczególnych warstwach lasu. Zebrane informacje oraz "dary lasu" analizowano podczas zajęć plastycznych na terenie placu szkolnego MSP 3.

Tego rodzaju zajęcia są ulubioną formą pracy uczniów, bo jak sami mówią: "Las, który można zobaczyć, usłyszeć, powąchać i nawet się w nim pobrudzić, jest o wiele fajniejszy, niż ten w książce".