W tej sali jest niejedna historia

opublikowane: 22 mar 2012, 03:02 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 01:27 ]
Jeszcze nie tak dawno najmniej zadbana klasa lekcyjna, a dziś duma Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6. Tworzona wspólnym wysiłkiem nauczycieli, uczniów, rodziców oraz dyrekcji.

Kiedy rok temu w szkole zaczęto zbierać "starocie", nikt nie wierzył, że uda się stworzyć salę historyczną już we wrześniu tego roku. Intensywne prace trwały prawie całe wakacje - malowanie, wstawianie wcześniej przygotowanych gablot, montowanie listewek, desek pod półki, wreszcie układanie i podpisywanie eksponatów.

Efekt końcowy był lepszy od oczekiwanego. Dzięki pomocy w rozreklamowaniu akcji przez TK "Waldex" oraz "Przegląd lokalny", trafiły do zbiorów szkoły takie eksponaty jak mundur górniczy, unikalny gramofon "Fonika", banknoty polskie i niemieckie z przełomu 1920 i 1930 roku, kartki z okresu PRL-u, stare narzędzia stolarskie i rolnicze, maselnica, magiel ręczny czy też urządzenie do ubijania lodów.

Pracownia posiada także kolekcję lamp, począwszy od kaganka, oraz kolekcję żelazek. Nie sposób jest wymienić wszystkich ciekawostek historycznych. Po prostu trzeba tu zajrzeć.

Tekst przygotowała: mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak