Walentynki - podróż wokół historii miłości

opublikowane: 21 mar 2012, 15:35 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 10 kwi 2012, 11:42 ]
W piątek 9.02.2007r., a więc wcześniej niż zwykle, obchodziliśmy w szkole Walentynki. Była to wielka podróż wokół historii miłości, która swój początek miała w Raju.

Następnie uczniowie poznali stare, polskie zwyczaje związane z obchodami Sobótki zwanej inaczej Nocą Świętojańską. Zaznajomili się z tradycją puszczania wianków w noc św. Jana oraz poznali magiczną moc najpopularniejszych ziół. Uświadomili sobie także przyczynę, tak szybkiego, przyjmowania się tradycji Walentynek na gruncie polskim.

Cały program przeplatany był najpopularniejszymi polskimi piosenkami miłosnymi, które śpiewała cała sala w formie Karaoke.

Uroczystość uświetniły swoimi występami dzieci uczęszczające do Kółka Przyjaciół Książki oraz chętni uczniowie z klasy 6c. Natomiast całość programu opracowali i przygotowali: mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak, mgr Dorota Gardzioła oraz mgr inż. Mariusz Baron.

Tekst przygotowała: mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak