Uroczyste otwarcie Miejskiego Przedszkola nr 1 w Knurowie

opublikowane: 29 sie 2020, 02:29 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 29 sie 2020, 02:29 ]
Knurowska oświata wzbogaciła się o nowoczesny i piękny obiekt, który zaspokoi zapotrzebowanie na miejsca dla przedszkolaków i rozwiąże tym samym problem ich braku dla małych mieszkańców miasta. W obecności przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich i zgromadzonych dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz dzieci, uroczyście otwarto Miejskie Przedszkole nr 1 w Knurowie, które wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Na dzieci czeka wyremontowane, nowoczesne i bardzo kolorowe przedszkole, gdzie w 11 wyposażonych w nowoczesny sprzęt i zabawki salach, od 1 września 2020 roku będą się bawiły i uczyły. W rozpoczynającym się nowym roku szkolnym w przedszkolu będą przebywały dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Nowe, wielooddziałowe przedszkole mieści się w dotychczasowej siedzibie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Knurowie, przy ul. Batorego 5. Remont przeprowadzono tak, by obiekt spełniał wymogi stawiane żłobkom i przedszkolom. Gmina przeznaczyła na to przedsięwzięcie ponad 9 milionów złotych. Dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach realizowanego Projektu „Kolorowe przedszkole – dziecko w swoim żywiole!” przedszkole jest wyposażone w wszelakie niezbędne sprzęty i pomoce dydaktyczne, a kadra pedagogiczna przeszkolona w kierunku realizacji dodatkowych zajęć wpisujących się w pakiet zajęć pomocy psychologiczno-pedagogicznej do wykorzystania w pracy zarówno ze zdrowymi dziećmi, jak również z dziećmi wymagającymi zajęć z zakresu pedagogiki specjalnej. Koszt projektu to przeszło 1 mln 120 tys. zł, z czego 85 procent pokrywa dotacja.

Oprac. Ewa Gołuch