„U KRÓLOWEJ W MSP6” - BAL KARNAWAŁOWY 2013

opublikowane: 19 lut 2013, 07:51 przez Mariusz Baron   [ zaktualizowane 25 lut 2013, 13:52 przez Katarzyna Rakowicz ]

Ostatni czwartek tegorocznego karnawału, tzw. „tłusty” był w MSP6 w Knurowie dniem balu przebierańców najmłodszych dzieci. Jako pierwsze bawiły się klasy 0a i 0b oraz 4 grupy maluchów zaproszonych z przedszkoli nr 7 i 12. Przybyłych gości powitał dyrektor inż. Eugeniusz Szybiak, życząc wspaniałej zabawy, po czym do sali balowej wkroczyła z orszakiem przy dźwiękach fanfar Królowa Jadwiga-patronka szkoły. Przywitała się serdecznie z dziećmi i oficjalnie ogłosiła bal jako otwarty. Tak oto rozpoczęło się... Wszyscy ruszyli do tańca w rytm odpowiedniej muzyki granej przez wodzireja. Wielobarwny wystrój sali, różnorodne stroje przebierańców, maski, gadżety oraz obecność „dam dworu” stwarzały iście baśniową i fantastyczną, tudzież królewską atmosferę balu. Dzieci z przedszkoli paradowały w „złotych” koronach, które otrzymały w prezencie z racji pobytu „u królowej”. Uczestniczyły także w sesji fotograficznej: grupowo i indywidualnie. Wśród gwaru, śmiechu, pląsów i korowodów wodzirej ogłaszał kolejne konkursy z nagrodami. Ważnym momentem był poczęstunek, gdzie prym wiodły oczywiście... pączki! Gdy przedszkolaki podziękowały za doskonałą zabawę i pożegnały się, przyszedł czas na przebierańców klas I-III. Znów popłynęły rytmiczne, karnawałowe melodie, a dzieci z ochotą i radością bawiły się pod kierunkiem wodzireja. Tak, jak w poprzedniej grupie odbyły się różne konkursy ze słodkimi upominkami, fotografowanie w strojach i maskach balowych oraz „pączkowy” poczęstunek od Rady Rodziców naszej szkoły. Wspaniała, fantastyczna zabawa sprawiała, że czas mijał błyskawicznie i nadeszła pora się pożegnać. Dzieci były bardzo zadowolone i mimo ogarniającego je już zmęczenia dopytywały o kolejny TAKI BAL.

Bal u Królowej w MSP6

tekst: mgr Mariola Wojciechowska