Szkolna akcja „Pełna miska dla schroniska”

opublikowane: 25 paź 2016, 13:22 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 25 paź 2016, 13:22 ]
Drodzy uczniowie!

Pamiętacie naszą ubiegłoroczną akcję „Pełna miska dla schroniska”?

Okazaliście wielkie serce i akcja zakończyła się przygotowaniem „pokaźnej przesyłki” dla gliwickiego schroniska, a potem wizytą pań pracujących w schronisku oraz jednej czworonożnej mieszkanki :)

W tym roku też przyjdzie zima. Pomyślmy więc cieplutko o naszych czworonożnych przyjaciołach!

Z inicjatywy klas 1a i 2d już w środę 2.11 rozpoczynamy naszą szkolną akcję „Pełna miska dla schroniska”.  Do tego czasu zapraszamy do konkursu na hasło promujące akcję w postaci haseł reklamowych, rymowanek, wierszyków i plakatów. Prace można przekazać paniom Magdalenie Górce i Magdalenie Miłosz do sali 21.

Co zbieramy?

Suchą i mokrą karmę dla kotów i psów. Najlepiej karmę dobrej jakości, gdyż mieszkańcy schroniska, to często starsze i schorowane zwierzęta, wymagające odpowiedniego pożywienia. Kasze, makarony, ryż, z których przygotowuje się dla nich posiłki, a także koce, miski i gumowe zabawki. Można również również przynosić środki do dezynfekcji i mycia pomieszczeń - płyny, najlepiej cytrynowe.

Akcja potrwa od środy 9.11 do środy 23.11 w wyznaczonym miejscu w holu na parterze.

Nasza zbiórka zostanie przekazana dzięki pani Iwonie Góźdź-Bryła do Schroniska Dla Zwierząt w Gliwicach.

„My dzieciaki pomagamy, na schronisko wciąż zbieramy.
Datki, karmę przekażemy i zwierzętom pomożemy!”