Szkolenie "Cała Polska - Ratujemy i uczymy ratować"

opublikowane: 21 mar 2012, 11:27 przez Katarzyna Rakowicz

27 kwietnia 2006 roku nauczyciele ze szkół knurowskich i nie tylko brali czynny udział w szkoleniu pod hasłem "Cała Polska - Ratujemy i uczymy ratować" z Jurkiem Owsiakiem. Panie Grażyna Kiałka i Bogumiła Lesiak otrzymały certyfikat ukończenia kursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Kursy pierwszej pomocy skierowane są do osób uczących najmłodszych, czyli nauczycieli dzieci w klasach 0 – 3. Program ten realizowany jest dzięki grupie prawie 150 wolontariuszy Pokojowego Patrolu, którzy ukończyli specjalne kursy instruktorskie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kieruje nimi grupa instruktorów, którzy koordynują całoroczne szkolenia. Udzielania pierwszej pomocy będą się na nich uczyli nauczyciele, którzy swoją wiedzę będą następnie przekazywali uczniom.