Światowy Dzień Pluszowego Misia

opublikowane: 22 mar 2012, 03:12 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 01:05 ]
25 listopada 2009r. obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mało które dziecko przyszło do szkoły bez ulubionego misia. Byli też tacy, którzy przynieśli ich większą ilość. Łącznie 339 uczniów obecnych w szkole przyniosło 557 miśków!!!

Prym wiodły klasy starsze - 139 uczniów przyniosło 283 misie. W pionie klas 4-6 zwycięska klasa 5b przyniosła ich 87. W pionie klas młodszych zwyciężyła klasa 2a, która ze swoich 71 misiów utworzyła piękną klasową wystawkę. Zwycięskie klasy otrzymały pamiątkowy dyplom oraz krem czekoladowy i suche wafelki do wspólnego złasuchowania w klasie.

Misie zliczane były na 1 i 2 godzinie lekcyjnej i w tym wyjątkowym dniu mogły gościć podczas lekcji na stolikach uczniów. Dodatkową atrakcją dla klas 1-3 była specjalnie na ten dzień przygotowana akademia. Dzieci nie tylko otrzymały na niej dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym "Mój ukochany pluszowy miś", ale także poznały historię pluszowego misia. Wszystko to było przeplatane różnorodnymi konkursami i zabawami. Dzieci wyglądały na bardzo zadowolone i deklarowały swoją chęć zabawy także i w przyszłym roku.

Tekst przygotowała: mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak