Spotkanie z poezją Jana Brzechwy

opublikowane: 22 mar 2012, 05:32 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 12:23 ]
Po styczniowym "Franklinie ..." przyszedł czas na umoralniające oraz te żartobliwe wiersze Jana Brzechwy.

Jak zawsze, najpierw dzieci słuchały wierszy, które zapewne już wcześniej słyszały. Były to m.in.: "Samochwała", "Leń", "Kłamczucha" czy też "Kwoka". Potem przyszedł czas na prezentację nieco trudniejszego tekstu jakim jest "Entliczek-pętliczek". Dzieci uważnie słuchały tekstu jednocześnie obserwując ułożone w nieładzie ilustrowane fragmenty wiersza. Jak się okazało, nie miały najmniejszego problemu z odtworzeniem prawidłowej kolejności zdarzeń.

Wreszcie nadszedł czas na zabawę. Dzieci naśladowały zwierzęta z "ZOO" Brzechwy. Ryczały, skakały i czołgały się. Następnie przygotowywały papierowe kukiełki do zabawy w teatr. Nie obyło się bez przypomnienia zasad kulturalnego zachowania się w teatrze i oklaskiwania małych aktorów po ich występie.

Na zakończenie zajęć maluchy wysłuchały przezabawnego wiersza o żabie oraz o musze. Patrząc na rozbawione minki uczniów widać było, że twórczość Jana Brzechwy przypadła im do gustu :).

Opracowała mgr K. Sołtysik-Andrysiak