Spotkanie z muzyką pt. „Instrumenty ludowe”

opublikowane: 24 wrz 2012, 12:40 przez Mariusz Baron   [ zaktualizowane 25 wrz 2012, 01:30 ]

Dnia 19 września  już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w spotkaniu z muzyką na żywo, które przygotowali  artyści  ze szkoły muzycznej w Cieszynie. Tegoroczna audycja poświęcona byłą instrumentom ludowym. Uczniowie  zapoznali się z budową i brzmieniem  rogu pasterskiego, fletu  prostego, piszczałki  sześciootworowej, piszczałki bezotworowej, drumli europejskiej, drumli chińskiej, drumli kambodżańskiej, drumli wietnamskiej,, mirlitonu, kazu, piszczałki imitującej głos ptaka oraz gajdów. Brzmienie powyższych instrumentów można było usłyszeć w wersji  solowej  jak również w duecie ze skrzypcami  oraz z  przygotowanymi podkładami instrumentalnymi. W wykonaniu gości usłyszeliśmy m.in.: „Na skraju w zielonym lesie”, „Kulało sie kulało”, „Za górami , za lasami,” ,,Sarna”. Ponadto prowadzący audycję przedstawił  uczniom stroje ludowe z różnych regionów Polski. Ciekawa audycja nagrodzona została przez słuchaczy gromkimi brawami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z muzyką.

mgr Elżbieta Płonka