Spotkanie z Mikołajem 2013 - relacja z uroczystości

opublikowane: 15 gru 2013, 06:54 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 1 sty 2014, 07:21 przez Mariusz Baron ]
6 grudnia w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6 im. Królowej Jadwigi w Knurowie odbyło się długo wyczekiwane przez dzieci spotkanie ze świętym Mikołajem. Warto dodać, że tegoroczne było już dziewiątym organizowanym przez tę szkołę.

Goście, którzy uprzednio zakupili w sekretariacie szkoły bilety wstępu w cenie jedynie 5 zł, zaczęli być wpuszczani na teren szkoły od godziny 17. Z racji tego, że kulminacyjny moment imprezy, czyli rozdawanie paczek przez św. Mikołaja, zaplanowane było dopiero na godzinę 18, zebrani mogli skorzystać z wielu przygotowanych przez pracowników MSP6 atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych. Zebrani chętnie brali udział w loterii fantów – za jedyne 3 zł można było stać się posiadaczem maskotki czy też kolorowanki. Lubiący sport mogli spróbować swoich sił w mikołajkowym torze przeszkód a zaczytujący się w baśniach mieli okazję zrobić sobie zdjęcie w stroju swojego ulubionego bohatera. Spragnieni kolacji chętnie skosztowali sycących dań gorących, typu strogonow, a preferujący łakocie mogli posmakować wielu pysznych ciast. Na lubiących zajęcia manualne czekały warsztaty plastyczne. Jak co roku ogromną popularnością cieszyło się malowanie twarzy. Trzy uczennice „szóstki” dzielnie, bo bez przerwy, ozdabiały twarze maluchów w wybrane przez nich wzory motylka, czy Hello Kitty. Można też było wziąć udział w konkursie „Zgaduj-Zgadula”. W sali gimnastycznej szkoły zaś znaleźć można było coś dla ducha, tam bowiem miało miejsce przedstawienie przygotowane przez szkolny zespół muzyczny.

O godzinie 18 rozpoczęła się najważniejsza część wieczoru. Najpierw aktorzy z przyparafialnego koła teatralnego wystawili spektakl „Mikołaj prawdziwy”, następnie gość honorowy, czyli św. Mikołaj rozdawał prezenty zgromadzonym dzieciom.

O 19 wszyscy goście udali się do domów, by tam jeszcze raz obejrzeć, co takiego przyniósł w tym roku Mikołaj. W szkole zaś jeszcze długo trwało porządkowanie. -Spotkanie ze św. Mikołajem to już w „szóstce” tradycja - mówi koordynatorka cyklicznej imprezy, mgr Justyna Żyła. -Przygotowania do wydarzenia zaczynamy już w listopadzie, tak aby wszystko było dopięte na czas. W organizacji zaangażowani są wszyscy nauczyciele, obsługa i kilkudziesięciu uczniów, i właśnie to sprawia, że mimo zmęczenia wiemy, że robimy razem coś naprawdę pozytywnego. Już czekamy na przyszły rok!

mgr Dagmara Mokrzycka-Filipowicz