Spotkanie z iluzją

opublikowane: 22 mar 2012, 02:58 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 01:37 ]
22 kwietnia 2009r. naszą szkołę odwiedził pan Jerzy "Jur" Strzelecki - słynny iluzjonista, który podczas swojej kariery występował w wielu krajach na całym świecie. Mistrz "Jur", mimo zaawansowanego wieku (78 lat!) pokazał wspaniałe przedstawienie, podczas którego zebrani widzowie mogli obejrzeć wiele wspaniałych sztuczek.

Przedmioty nagle znikały, by za chwilę się pojawić, podarte gazety zamieniały się w całe, drewniane króliki czerwieniały ze wstydu lub żółkły ze złości, a mleko zamieniało się w cukierki. Niektórzy mogli zostać asystentami iluzjonisty, a innym pozostało czarowanie zbiorowe. Jednak o zamienianiu jedynek na piątki nie było mowy.

"Wujcio Jur" - ponieważ tak Mistrz chciał, aby go nazywać wciągnął do zabawy wszystkich obecnych. Dla odważnych, którzy zgodzili się być jego asystentami podczas występu wyczarował masę cukierków. Niespodzianką występu okazał się mini-koncert gry na... pile, podczas którego dzieci zebrane na sali zaśpiewały razem z Mistrzem piosenkę.