Spotkanie ze świętym Mikołajem

opublikowane: 12 gru 2014, 13:33 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 24 lis 2016, 09:48 ]
5 grudnia w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6 im. Królowej Jadwigi w Knurowie odbyło się długo wyczekiwane przez dzieci spotkanie ze świętym Mikołajem. Warto dodać, że tegoroczne było już dziesiątym organizowanym przez tę szkołę.

Goście, którzy uprzednio zakupili w sekretariacie szkoły bilety wstępu w cenie 10 zł, zaczęli być wpuszczani na teren szkoły od godziny 15.30. Z racji tego, że kulminacyjny moment imprezy, czyli rozdawanie paczek przez św. Mikołaja, zaplanowane było dopiero na godzinę 18, zebrani mogli skorzystać z wielu przygotowanych przez pracowników MSP6 atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych. Zebrani chętnie brali udział w loterii fantów – za jedyne 3 zł można było stać się posiadaczem maskotki czy też kolorowanki. Lubiący sport mogli spróbować swoich sił w mikołajkowym torze przeszkód. Spragnieni kolacji chętnie skosztowali sycących dań gorących, typu strogonow, a preferujący łakocie mogli posmakować wielu pysznych ciast upieczonych przez rodziców uczniów naszej szkoły. Jak co roku ogromną popularnością cieszyło się malowanie twarzy. Cztery uczennice „szóstki” ozdabiały twarze maluchów w wybrane przez nich wzory motylka, czy Hello Kitty.

Równolegle w sali gimnastycznej odbywały się różne występy. Można było pośmiać się wraz z klaunem Dyziem czy nacieszyć oko i ucho pokazami tanecznymi.

O godzinie 18 rozpoczęła się najważniejsza część wieczoru. Najpierw aktorzy z przyparafialnego koła teatralnego wystawili spektakl, następnie gość honorowy, czyli św. Mikołaj rozdawał prezenty zgromadzonym dzieciom. Dodatkowo każde dziecko otrzymało watę cukrową i balonikowe zwierzątko.

O 19 wszyscy goście udali się do domów, by tam jeszcze raz obejrzeć, co takiego przyniósł w tym roku Mikołaj. W szkole zaś jeszcze długo trwało porządkowanie.

mgr Dagmara Mokrzycka-Filipowicz