Relacja z Dnia Otwartego Szkoły

opublikowane: 22 mar 2012, 05:35 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 12:27 ]
15 lutego 2011r. nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły, w ramach promocji "Szóstki" w środowisku, zorganizowali dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych najbliższą rekrutacją. Była więc okazja, by zaprezentować walory szkoły oraz przedstawić tegoroczną ofertę edukacyjną placówki i zachęcić potencjalnych uczniów do wstąpienia w nasze szeregi. Rodzice mogli naocznie sprawdzić estetykę i bezpieczeństwo szkoły.

Goście zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły. Następnie poznali pedagogów oraz przyszłych wychowawców klas 0 i I w roku szkolnym 2011/2012, którzy będą w przyszłości kształcić i wychowywać ich pociechy.

Był czas na rozmowy z nauczycielami, poznanie programów zajęć, projektów, wymagań edukacyjnych, aktualnie obowiązujących podręczników, zapoznanie z harmonogramem wycieczek, wyjść, konkursów, audycji, spotkań, koncertów, spektakli, seansów i innych imprez edukacyjnych oraz kultywowanych tradycji w formie uroczystości i zabaw.

Rodzice zostali zapoznani z wyprawką pierwszoklasisty i poznali ofertę kółek i zajęć pozalekcyjnych. Przyszli uczniowie i ich opiekunowie zobaczyli między innymi: pracownie i sale lekcyjne dla klas O-III, dwie pracownie komputerowe, klasę przyrodniczą z małym zoo, bibliotekę, dekoratornię, salę historyczną. Obejrzeli również różnorodne ekspozycje , bazę dydaktyczną szkoły i zaplecze edukacyjne. Zwiedzający mogli podziwiać osiągnięcia artystyczne i sportowe w postaci pucharów, medali i dyplomów. Był też punkt pedagoga szkolnego, który udzielał wszelkich informacji na temat pomocy rodzinie i spraw wychowawczych. Nasi goście mogli zobaczyć wystawione albumy, księgi pamiątkowe, dyplomy, certyfikaty i wiele innych przedmiotów dokumentujących historię i teraźniejszość szkoły oraz jej osiągnięcia i sukcesy. Nieopodal uruchomiona była prezentacja multimedialna dotycząca życia szkoły. Był czas na zabawę i zwiedzanie budynku.

Dotrzymaliśmy słowa co do wcześniej zapowiedzianych niespodzianek i wielu atrakcji dla dzieci. Przybyły więc postacie bajkowe, które oprowadzały gości po szkole. Były zwierzątka, gry sportowe, teatrzyk, instrumentarium muzyczne. Można było się pobawić, zagrać, przebrać i zrobić pamiątkowe zdjęcie w bajkowej scenerii. W świetlicy szkolnej rodzice przygotowali bufet. Był więc również czas na poczęstunek. Nie zabrakło także i innych słodkich akcentów.

Na okoliczność dnia otwartego specjalny pokaz samoobrony przygotowała grupa sekcji Karate KYOKUSHIN, działająca na terenie szkoły. Wystąpił także szkolny zespół muzyczny klas IV- VI.

Na zakończenie odbyło się losowanie podręczników z języka angielskiego, religii, edukacji wczesnoszkolnej oraz kompletu podręczników do klasy zerowej.

Wielu rodziców przekonało się do naszej oferty. Żywo interesowali się życiem szkoły. Dzień Otwarty to już tradycja. Spotkanie co roku ułatwia rodzicom podjęcie decyzji o wyborze placówki kształcenia dla swoich dzieci. Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaufanie oraz przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszych szkolnych progach.

Dziękujemy także, jak zawsze wspaniałej i niezawodnej Radzie Rodziców oraz uczniom za pomoc w przygotowaniu tego dnia.

Opracowała mgr Justyna Żyła

Comments