Przystąpienie do projektu "Poczytaj mi przyjacielu"

opublikowane: 6 lis 2012, 11:56 przez Katarzyna Rakowicz
Miejska Szkoła Podstawowa nr 6 w Knurowie pod koniec września bieżącego roku przystąpiła do projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Poczytaj mi przyjacielu". Grupę czytających dziewcząt utworzyły chętne uczennice z klasy 5b.

Głównym celem zajęć czytelniczych jest przygotowanie dzieci 6-letnich do pełnienia obowiązku szkolnego. Wybór padł, więc na serię czytelniczą "FRANKLIN".

25 października 2012 roku, na pierwszym spotkaniu, dziewczęta przeczytały pozycję "Franklin idzie do szkoły".  Niektórzy zerówkowicze identyfikowali się z głównym bohaterem i wspominali pierwsze dni w szkole jako pełne niepokoju z powodu rozłąki z rodzicami. Inni bez większych problemów przystosowali się do nowej sytuacji.

Podczas zajęć, wszystkie dzieci, uważnie słuchały czytanego tekstu oraz aktywnie w nich uczestniczyły. Przygotowana przez starsze koleżanki zgaduj-zgadula oraz zabawa w rozpoznawanie kolorów bardzo podobała się maluchom.

Jednakże najważniejszym celem zajęć było uświadomienie sobie przez malców faktu, iż każdy z nich przychodzi do zerówki z innymi umiejętnościami i nie ma w tym niczego złego jeśli czegoś nie potrafi zrobić. Mają przecież cały rok szkolny, aby w życzliwej atmosferze nowych przyjaciół, tego się nauczyć.

tekst i zdjęcia: Katarzyna Sołtysik-Andrysiak