Przedszkolaku, poznaj szkołę! - relacja z zajęć

opublikowane: 12 maj 2013, 12:46 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 12 maj 2013, 12:46 ]

Kontakt dziecka w wieku przedszkolnym z nowym środowiskiem uczy sposobu życia w świecie pełnym ludzi i przedmiotów, uczy większego usamodzielnienia się oraz radzenia sobie z nowymi sytuacjami. Pragnie ono nie tylko biernie, ale przede wszystkim aktywnie zapoznać się z tym dalszym, a zarazem nowym dla niego otoczeniem.

Aby umożliwić 5 i 6 latkom zapoznanie się z nowym środowiskiem jakim jest szkoła, nauczyciele klas I-III oraz oddziałów zerowych z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Królowej Jadwigi wraz z dyrekcją opracowali cykl spotkań edukacyjno-wychowawczych dla przedszkolaków.

Do współpracy zaproszono Miejskie Przedszkola nr 7, 12 i 13.

W ramach realizacji tego projektu w lutym bieżącego roku przedszkolaki uczestniczyły w zabawie karnawałowej: „Bal u Królowej Jadwigi”, gdzie wraz z oddziałami zerówek Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 miały okazję do wspólnej zabawy i słodkiego poczęstunku. Następnie na przełomie marca i kwietnia odbyły się zajęcia dla grup przedszkolnych o następującej tematyce:

1. Tradycje i zwyczaje świąt wielkanocnych - zajęcia z elementami języka angielskiego, z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

2. Ekologia w piosence dziecięcej- zajęcia plastyczno-muzyczne.

3. Zwiastuny wiosny- zajęcia plastyczno-techniczne.

4. Wiosenna łąka-zajęcia plastyczno-muzyczne.

5. Wilk i siedem koźlątek – spektakl teatralny.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony zaproszonych gości. Jak podkreślił dyrektor Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 mgr inż. Eugeniusz Szybiak tego rodzaju zajęcia nie tylko umożliwiają lepsze funkcjonowanie przyszłych uczniów w momencie rozpoczęcia nauki szkolnej, ale także są interesującą formą promocji szkoły.

mgr Magdalena Górka