Prezent świąteczny dla schroniska

opublikowane: 22 mar 2012, 03:21 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 13:44 ]
Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę dla podopiecznych gliwickiego schroniska dla zwierząt. Akcja trwała dwa tygodnie, w ciągu których udało się zebrać ogromną ilość kocyków, misek oraz różnorodnej karmy dla kotów i psów.

Dzieciaki napisały nawet list i kartkę świąteczną, który teraz, jak przekazała nam kierownik placówki Pani Barbara Malinowska,wisi w schronisku na honorowym miejscu. Przekazanie paczek pilotowała Pani Teresa Borcz, która jest wolontariuszką w schronisku. Najmilszym podziękowaniem dla dzieci była jednak wizyta obu Pań w naszej szkole w towarzystwie podopiecznej suczki Gracji, która świetnie czuła się wśród dzieci. Szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom, a Panie zapewniły nas, że zawitają jeszcze do nas wiosną.

Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w naszą akcję i mam nadzieję, że uda nam się jej kontynuacja w przyszłym roku.

Tekst przygotowała: Magdalena Górka