Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży

opublikowane: 21 mar 2012, 15:44 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 10 kwi 2012, 11:38 ]
7 maja 2007 r w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży . Naszą szkołę reprezentowało 23 uczniów: Zespół Instrumentalny pod opieką pani Elżbiety Płonki, solistka - Paulina Mularczyk pod opieką pani Elżbiety Płonki, Zespół Wokalny klas I-III pod opieką pani Justyny Żyły oraz recytatorzy: Aleksandra Beck z klasy IV a, którą przygotowywała pani Teresa Lewczuk oraz Michał Komorowski z klasy IIIa, który został przygotowany przez panią Iwonę Kasprzak. Warto dodać, iż zarówno Michał jak i Ola zdobyli w tegorocznych Miejskich Eliminacjach Konkursów Recytatorskich I miejsca.

Nasi uczniowie prezentowali się znakomicie. Zespół instrumentalny wykonał na dzwonkach chromatycznych "Marsz Turecki" z Sonaty A-dur W. A. Mozarta. Warto nadmienić, iż był to jedyny zespół instrumentalny podczas tegorocznych prezentacji.

Paulina, która otrzymała najwięcej braw, rozbawiła publiczność piosenką pt.: "My Cyganie". Szkolny Zespół Dziecięcy, który ma w swojej krótkiej działalności już na koncie dwa II miejsca w Miejskich Konkursach Muzycznych, wykonał trudny utwór z repertuaru M. Jacksona "Jesteśmy światem".

Michał i Ola recytowali wiersze i prozę jak zawodowi aktorzy. Ola przedstawiła wiersz Joanny Papuzińskiej "Czekam na mamę" oraz prozę Hanny Ożogowskiej "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek". Natomiast Michał zaprezentował wiersz K. Szpalskiego i M. Załuckiego "Ada co podpowiada".

Szkolny Zespół Dziecięcy reprezentowali:

• Dominika Kulczycka kl. Ia
  • Karolina Kiszka kl. IIa
  • Natalia Muskała kl. IIa
  • Kamil Naszkiewicz kl. IIa
  • Agnieszka Andrysiak kl. IIb
  • Anna Kaczorowska kl. IIa
  • Gabriela Jaros kl. Ia
  • Emilia Woźniak kl. IIb
  • Natalia Stępień kl. IIIb
  • Paulina Stępień kl. III b
  • Angelika Seweryn kl. IIa