Klasa 0a poznaje Hiszpanię

opublikowane: 29 lis 2012, 12:20 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 23 lis 2017, 06:23 ]
W piątek 16 listopada w oddziale przedszkolnym „0a” odbyły się zajęcia przygotowane przez Magdę Tkacz z kl.0a i Julię Tkacz z kl.Ib, przybliżające dzieciom kulturę Hiszpanii.

Dziewczyny w przepięknych strojach zademonstrowały hiszpański taniec flamenco. Zachęciły również pozostałych zerówkowiczów do spróbowania sił w tym  jakże trudnym tańcu. Nie mogło zabraknąć także takich atrybutów jak wachlarze czy kastaniety. Oprócz tego dzieci mogły zobaczyć krótki film przedstawiający profesjonalne wykonanie tego tańca. Dzieci obejrzały też z zachwytem prezentację multimedialną przedstawiającą wspaniałe zakątki Barcelony.

Każdy mógł spróbować jak smakują hiszpańskie specjały - ser i kiełbasa „chorizo”. Zajęcia zakończyły się konkursem na temat znajomości Hiszpanii. Wszyscy uczestnicy zajęć zgodnie przyznali, że są zafascynowani krajem i chętnie go kiedyś odwiedzą.

tekst mgr Monika Tkocz, filmik mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak