Pokaz edukacji manualnej

opublikowane: 22 mar 2012, 02:13 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 10 kwi 2012, 06:54 ]
22 lutego 2008r. w naszej szkole odbył się pokaz edukacji manualnej. Były to zajęcia warsztatowe podczas których uczniowie odkryli sekret jednej z magicznych sztuczek, podpatrywali proces tworzenia balonowych figur, uczyli się żonglerki papierowymi kulami oraz sztuki eleganckiego składania serwetek.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali tajników sztuki magicznej i stwierdzili że podstawą udanej sztuczki jest dobre odwrócenie uwagi widzów.

Prawdziwy entuzjazm wzbudziło tworzenie figur balonowych. W rękach pani prowadzącej tą część pokazu co chwilę pojawiał się nowy zwierzak - pies, papuga, łabędź, żyrafa. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem, a po pokazie każdy uczeń otrzymał balon do samodzielnych ćwiczeń.

Kolejną częścią pokazu była żonglerka papierowymi kulkami, a na koniec uczniowie nauczyli się jak efektownie przystroić stół fantazyjnie złożoną serwetką.