Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników - 14.02.2011r.

opublikowane: 22 mar 2012, 05:33 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 12:25 ]
W tym roku nietypowo, bo w Walentyki, uczniowie klas pierwszych przystąpili do czytelniczego bractwa MSP-6 w Knurowie.

Zanim jednak to nastąpiło, adepci musieli wykazać się umiejętnością słuchania, spostrzegawczością i logicznym myśleniem. W sprawdzeniu stopnia opanowania przez nich wspomnianych umiejętności pomagały zaprzyjaźnione z biblioteką baśniowe postacie.

Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Kaj, Gerda i Królowa Śniegu przybliżyły pierwszakom przeznaczenie zwiedzanych pomieszczeń. Uświadomiły im także zasady postępowania z wypożyczoną książką oraz przypomniały kodeks prawidłowego zachowania się w bibliotece.

Po upewnieniu się, że wszyscy uczniowie będą dbali o wypożyczone książki, nastąpiło uroczyste przyrzeczenie . Dopiero teraz nadszedł długo oczekiwany czas na wypożyczenie przez uczniów swojej pierwszej książki. Maluchom w wyborze lektur pomagały koleżanki z klasy 6b.

Na zakończenie pierwszego spotkania czytelniczego nowo mianowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Teraz wystarczy już tylko wziąć książkę do ręki i przenieść się w magiczny świat baśni.

Opracowała mgr K. Sołtysik-Andrysiak