Pasowanie pierwszoklasistów w 2005 roku

opublikowane: 21 mar 2012, 10:37 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 11 kwi 2012, 11:09 ]
W sobotę, 5 listopada, w szkole odbyło się święto patronki Królowej Jadwigi. W tym dniu odbyło się wiele konkursów, występ teatralny, pokazy tańca towarzyskiego oraz przede wszystkim przyjęcie pierwszoklasistów do braci uczniowskiej.

Na uroczystość ślubowania przybyli rodzice, nauczyciele, wychowawczynie z przedszkoli oraz "zerówek" oraz delegacje uczniów z klas starszych. W części artystycznej zaszczyciła nas swoją obecnością Królowa Jadwiga, patronka naszej szkoły. Dzieci z klas czwartych w przepięknych strojach przybliżyły wszystkim gościom postać królowej.

Następnie zaprezentowali się sami pierwszoklasiści, bohaterowie tego dnia. Dzieci zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze.

Mówiły:
Będziemy często używać magicznych słów:
proszę, przepraszam, dziękuję,
bo kto te słowa stosuje,
chlubę przez nie zyskuje.
Ostrzegały:
Nawet gdy namawia cię kolega,
nigdy nie hałasuj, nie skarż,
a na przerwach zbytnio nie biegaj.
Dawały dobre rady:
Miej uśmiech często na twarzy,
za to przyjaźnią inni będą cię darzyć.
Każdy z nas o klasę dba,
zwłaszcza kiedy dyżur ma.
Pilnuje, by w klasie nie biegały dzieci,
podlewa kwiaty, wietrzy, zbiera śmieci,
tablicę chętnie ściera, nawet pomoce pani pozbiera.
Oświadczyły:
Liczymy też, piszemy i czytamy -
Wszystko naszej Pani zawdzięczamy!
Na koniec stwierdziły:
Jak widzicie - (...)
my jesteśmy najzwyklejsze dzieci.
Zdarza się nam bić, przeszkadzać, śmiecić.
Ale od dziś z tym zrywamy
i rzetelną poprawę przyrzekamy!

Podczas ślubowania przyrzekały między innymi: być dobrymi uczniami; szanować swoich rodziców i nauczycieli; swym zachowaniem i nauką sprawiać wszystkim radość.

Miłą niespodziankę sprawiły dzieciom uczniowie z zerówek swym śpiewem. Życzenia i prezenty składały również wychowawczynie i uczniowie klas drugich.

Mała Koleżanko, Mały Kolego!

Pamiętajcie, że jesteśmy z Wami i służyć Wam będziemy zawsze bezinteresowną pomocą, gdy szkolne życie okaże się trudne. Uśmiechnijcie się, bo nasza szkoła jest przyjazna dla uczniów. Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina. Wiecie, że w rodzinie każdy ma zarówno prawa, jak i obowiązki, które powinien solidnie wypełniać.

Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej wdrożą Was nauczyciele i rodzice. My, starsi koledzy, postaramy się zawsze Wam pomóc i wskazać właściwą drogę. Korzystajcie śmiało z naszych szczerych rad i wszelkiej pomocy. Możecie się zawsze zwrócić do nas ze wszystkimi problemami.

My również chętnie pobawimy się z Wami na przerwie, pomożemy znaleźć zgubiony worek lub przejść przez jezdnię.

Życzymy Wam bardzo dobrych wyników w nauce oraz wielu przyjaźni i radosnych przygód w szkolnym życiu.

Piękne prezenty uczniowie otrzymali z rąk przewodniczącej Rady Rodziców pani Joanny Kusio, przemiłej i zaangażowanej w sprawy naszej szkoły osoby.

Po uroczystości w klasach na pierwszoklasistów czekał poczęstunek oraz, jak powiedziały dzieci, szkolne prawo jazdy, czyli legitymacja szkolna.

Pan dyrektor był bardzo dumny z pierwszoklasistów, pasował ich na uczniów ogromnym ołówkiem. "Bądźcie chlubą naszej szkoły" powiedział, kończąc swoje życzenia.