Pasowanie pierwszoklasistów na ucznia

opublikowane: 30 paź 2014, 14:51 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 27 lis 2014, 09:00 ]
W dniu Święta Szkoły 18 października 2014 r. odbyło się ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z klas 1a, Ib i Ic. W uroczystości wzięli udział: dyrekcja szkoły, nauczyciele, członkowie Rady Rodziców i delegacje uczniów klas II, III i zerówek.

Na wstępie głos zabrał dyrektor inż. Eugeniusz Szybiak witając wszystkich zebranych, szczególnie miło pierwszoklasistów. Po tym do sali wkroczyła patronka szkoły - Królowa Jadwiga ze swym orszakiem przy dźwiękach fanfar. Usiadła na tronie, powitała dzieci i ogłosiła dla nich turniej rycerski.Był on sprawdzianem recytacji i śpiewu oraz znajomości "Katechizmu polskiego dziecka". "Egzamin" przebiegł bardzo sprawnie i z wyśmienitym efektem, dlatego Królowa zezwoliła na ślubowanie i pasowanie.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego, w obecności sztandaru szkoły, dzieci złożyły uroczystą przysięgę Ojczyźnie, Patronce i Szkole. Aktu pasowania dokonali pani dyrektor Barbara Goraj i pan dyrektor Eugeniusz Szybiak. Po krótkiej sesji fotograficznej nowi uczniowie naszej szkoły udali się do swoich sal na słodki poczęstunek.

Uroczystość przygotowali: wychowawcy klas i-szych - mgr Justyna Żyła (Ia), mgr Julia Franek-Pietrzak (Ib) oraz mgr Anna Klar (Ic).

Opracowała mgr Mariola Wojciechowska
Zdjęcia - pan Robert Szkoda