Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

opublikowane: 5 paź 2015, 12:51 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 23 lis 2017, 06:09 ]
1 i 2 października 2015 roku, na prośbę rodziców, uczniowie klas pierwszych wcześniej niż dotychczas przystąpili do pasowania na czytelnika biblioteki MSP 6 w Knurowie. Tak jak zawsze uroczystość uświetniły bajkowe postacie, a uczniowie klas pierwszych musieli przejść test znajomości bajek.

Dodatkowo, w celu zachęcenia dzieci do czytelnictwa, dla klas 1a, 1b i 1c został ogłoszony konkurs na najładniejszy lekturniczek. Konkurs będzie trwał od października 2015 roku do końca stycznia 2016 roku i będzie polegał na założeniu specjalnego zeszytu i wykonaniu rysunku do każdej przeczytanej książki.

Natomiast klasa 1d, której zespół stanowią same 6-latki ma za zadanie przeczytać dowolną pozycję z serii Franklin i wykonać do niej piękną ilustrację. Zebrane prace będą wykorzystane do przygotowania wystawy z okazji PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak