Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

opublikowane: 9 lut 2014, 13:51 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 9 lut 2014, 13:54 ]
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika
Zgodnie ze zwyczajem, na początku drugiego semestru, uczniowie klas pierwszych dołączyli do czytelniczej braci uczniów MSP 6 w Knurowie. W tym roku były to klasy 1a, 1b i 1c. Wychowawcą klasy 1a jest pani Monika Tkocz, klasy 1b pani Magdalena Górka, a klasy 1c pani Iwona Kasprzak.

W uroczystym przeprowadzeniu uroczystości pomagały uczennice klasy 6b: Ola Baron, Zosia Chołuj, Ola Panfiluk, Patrycja Sitko, Sandra Szczelina i Karolina Witkowska.

Dziewczęta poprzebierane w bajkowe postacie wprowadziły swoich młodszych kolegów i koleżanki w świat zagadek. Pierwszoklasiści nie tylko musieli wykazać się znajomością tytułów bajek, ale musieli kojarzyć je także z ilustracjami czy też z przedmiotami rozpoznawanymi podczas zabawy w ZGADUJ-ZGADULĘ.

Jednak najtrudniejszym zadaniem okazało się ułożenie zdania z rozsypanki wyrazowej "Cicho zachowuj się w bibliotece".

Nie obeszło się także bez pogadanki na temat szanowania książek i złożenia uroczystej przysięgi. Dopiero teraz nowi czytelnicy mogli wypożyczyć swoje pierwsze książki. W nagrodę za dobre sprawowanie wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

Link do prezentacji zdjęć - Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak