Pasowanie pierwszoklasistów 2012

opublikowane: 13 lis 2012, 00:49 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 13 lis 2012, 01:50 ]
Dnia 27 października 2012 roku w ramach obchodów Święta Szkoły kolejna grupa „maluchów”  została przyjęta w poczet uczniów.

W czasie uroczystej akademii pierwszaki przywitały zebranych gości piosenką i wierszem, po czym przy dźwiękach fanfar wkroczyła ze swym orszakiem Królowa Jadwiga-patronka naszej szkoły. Zasiadłszy na tronie poddała dzieci ważnemu egzaminowi, który jak się okazało- zdały celująco!  Wobec tego Królowa oraz Pani Dyrektor zezwoliły na ślubowanie.

W obecności pocztu sztandarowego, po odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę ojczyźnie, patronce i szkole… Potem nastąpił akt pasowania i wręczenia dyplomów, upominków od Rady Rodziców oraz uczniów klas II i dzieci z zerówek. Na zakończenie uroczystości, po długiej „sesji fotograficznej” pierwszaki udały się na poczęstunek do swoich sal lekcyjnych.

Wychowawcy klas I a i I b
Mariola Wojciechowska i Anna Moskała