Pasowanie pierwszoklasistów

opublikowane: 4 lis 2018, 11:57 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 4 lis 2018, 11:57 ]
https://picasaweb.google.com/100571438163486629847/6620096494689470913#6620096497011078626
W piątek 26 października odbyła się podniosła, a zarazem radosna uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Ceremonię rozpoczęli, a następnie poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem swych wychowawczyń: p. Anny Moskały, p. Anny Klar, p. Wioletty Bęben. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. W programie przewijały się ważne treści patriotyczne, akcenty ekologiczne, a także humorystyczne. Ich występ został nagrodzony aplauzem.

Po części artystycznej przyszła kolej na część oficjalną uroczystości, którą rozpoczęło wprowadzenie na salę sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego: „Mazurka Dąbrowskiego”. Reprezentanci każdej klasy wystąpili z szeregu i skierowali prawe dłonie w kierunku sztandaru, pozostali uczniowie unieśli prawe dłonie w górę i wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie. Teraz pan dyrektor Eugeniusz Szybiak oraz wicedyrektor pani Barbara Goraj nie mieli najmniejszych wątpliwości i z dumą - „dużymi ołówkami”- dokonali pasowania na uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej
nr 6 im. Królowej Jadwigi w Knurowie. Z radością i dumą odśpiewali hymn swojej szkoły.
Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Eugeniusz Szybiak, który zwrócił szczególną uwagę na rolę szkoły jako instytucji wspomagającej rodziców w działaniach edukacyjnych i wychowawczych. 

Na zakończenie każdy pierwszoklasista otrzymał upominek ufundowany przez Radę Rodziców oraz kolorową zakładkę do książek, wykonaną przez uczniów klasy 3a pod kierunkiem wychowawczyni pani Magdaleny Górki.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Kochane Pierwszaki! 
Cieszymy się, że jesteście już uczniami 
i życzymy Wam sukcesów w nauce i radosnych chwil 
z kolegami, koleżankami oraz pracownikami szkoły. 
Powodzenia !