Pasowanie pierwszoklasistów

opublikowane: 22 mar 2012, 05:13 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 11:48 ]
6 listopada 2010r. odbyła się najważniejsza uroczystość dla klas pierwszych w szkole. 60-ciu pierwszaków rozpoczynając słowami "Ślubuję uroczyście ..." złożyło ślubowanie, po czym zostało pasowanych na uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Knurowie.

Uroczystość tę rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu najmłodszych oraz "egzamin" sprawdzający gotowość do włączenia ich do społeczności szkolnej. Wszystko odbywało się w towarzystwie rodziców i nauczycieli oraz Patronki Szkoły Królowej Jadwigi, która obserwowała zmagania najmłodszych z pytaniami i zagadkami zadawanymi im przez starszych kolegów. Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą, więc egzamin został zdany na medal. Nastąpiło pasowanie, a potem przyjęcie najmłodszych do społeczności szkolnej, która stanowi jedną wielką rodzinę pomagającą sobie w kłopotach i cieszącą się z każdego sukcesu.

Uroczystość ta była wielkim przeżyciem nie tylko dla samych dzieci, ale także dla ich rodziców, nauczycieli, wychowawców, koleżanek i kolegów.

Opracowała: mgr Iwona Kasprzak