Pasowanie pierwszoklasistów

opublikowane: 22 mar 2012, 01:52 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 10 kwi 2012, 08:18 ]
W sobotę, 13 października 2007r., w ramach obchodów Święta Szkoły, odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Do grona wspólnoty uczniowskiej zostali przyjęci uczniowie, którzy musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami przed samą królową Jadwigą. Przybyła ona specjalnie na tę uroczystość wraz z damami dworu, aby przeprowadzić test dla pierwszoklasistów.

Zostali oni poddani trzem próbom - wiedzy, odwagi i sprawności fizycznej. Uczniowie pomimo tremy doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, po czym przystąpili do ślubowania. aktu pasowania dokonał pan Dyrektor.

Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami MSP nr 6. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty od kolegów z klas drugich i zerowych.

Uroczystość została przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych: Magdalenę Górkę, Iwonę Kasprzak i Monikę Tkocz. O oprawę muzyczną zadbała pani Elżbieta Płonka.

Tekst przygotowały:mgr E. Kroczek, mgr A. Alikowska-Woźnica