Ojczyzno, szkoło, patronko ..... ślubujemy Ci!

opublikowane: 22 mar 2012, 02:38 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 11:12 ]
Uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów szkoły dla naszych najmłodszych "klasistów" odbyła się w sobotę 18 października 2008 r. W tym dniu obchodzone było także święto patronki szkoły - Królowej Jadwigi.

W uroczystości wzięły udział dzieci z kl. Ia - wych. mgr Justyna Żyła i kl. IB - wych. mgr Dorota Śliwa, a także dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i rodzice.

Jako pierwsi przyjęli siedmiolatków do braci uczniowskiej koledzy klas starszych zapewniając, że "... będą służyć im zawsze bezinteresowną pomocą, gdy szkolne życie okaże się trudne.

Następnie dyrektor szkoły życzył przesympatycznym pierwszoklasistom "radości z osiąganych sukcesów i poczucia dobrze spełnianego obowiązku wobec siebie na drodze ku przyszłości."

Przed podniosłą chwilą ślubowania dzieci wystąpiły ze swym programem artystycznym, gdzie pokazały, jak pięknie potrafią śpiewać i recytować wiersze. Nad ich występem czuwały wychowawczynie i pani Elżbieta Płonka, a popisom artystów towarzyszyły częste i gromkie brawa.

Wreszcie ... na głosy trąb ... wkroczył orszak Królowej Jadwigi. Jej Wysokość zasiadła na tronie i zadała kilka pytań dzieciaczkom: Kto Ty jesteś? ... Jaki znak Twój? ... Gdzie Ty mieszkasz? ... Czy Ją kochasz? ... Egzamin wypadł na 6+ i królowa oznajmiła - "Czas ślubować!"

W obecności pocztu sztandarowego, po odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszaki złożyły obietnice Ojczyźnie, szkole, Patronce ..., po czym nastąpił akt pasowania przez panią dyrektor i pana dyrektora oraz wręczenie dyplomów i upominków przez Radę Rodziców.

Dumni i szczęśliwi już "prawdziwi uczniowie" usłyszeli tajemniczy głos Pani Szkoły, która serdecznie ich powitała i zawarła przymierze, mówiąc: "chlubą moją zostaniecie".

Po zakończeniu uroczystości, pełne wrażeń i emocji, nasze "najnowsze" pierwszaki chętnie powędrowały na słodki poczęstunek do swoich sal lekcyjnych.

Tekst przygotowała: mgr Mariola Wojciechowska