Ogólnopolskie badanie umiejętności trzecioklasistów

opublikowane: 30 maj 2012, 08:29 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 9 lip 2012, 12:26 ]
W dniu 22 maja 2012r. uczniowie klas 3 wzięli udział w drugiej edycji badania wiadomości i umiejętności trzecioklasistów, która jest organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej i przy jego akceptacji.

Badanie rozpoczęto od odczytania listu dyrektora CKE skierowanego do uczniów, a następnie uczniowie, w wielkim skupieniu, zajęli się rozwiązywaniem zadań. Treść listu poniżej:

Drodzy Trzecioklasiści,

dobiega końca pierwszy etap Waszej nauki w szkole podstawowej. Już niedługo znajdziecie się
w klasie czwartej. To dobry moment, by dokonać podsumowania Waszych osiągnięć.
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla Was ciekawe naszym zdaniem zestawy zadań, które pozwolą zbadać, czego nauczyliście się z języka polskiego i z matematyki przez pierwsze trzy lata nauki.
Wykonajcie, proszę, wszystkie zadania najlepiej jak potraficie.
 Życzę każdemu z Was powodzenia
Artur Gałęski