Obchody Dnia Postaci z Bajek 5.11.2011r

opublikowane: 26 mar 2012, 14:03 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 26 mar 2012, 14:21 ]
W każdym z nas jest trochę dziecka, niezależnie od tego ile mamy lat. Niektórzy z nas, być może w obawie przed tym, by nikt ich nie posądził o niedojrzałość, skrzętnie urywają i zagłuszają swoje dziecięce potrzeby.

Dorastając, zmieniamy się, ale warto zachować w sobie pewne cechy, które są typowe dla okresu dzieciństwa - chociażby:

· ciekawość świata,
· otwartość,
· spontaniczność,
· skłonność do marzeń,
· swobodną twórczość, itp.

W dzieciństwie dzięki bajkom poznawaliśmy świat, uczyliśmy się odróżniać dobro od zła, kształtowaliśmy siebie poprzez identyfikację z wybranym bohaterem. … Niewątpliwie największym dziecięcym fantastą był Walt Disney. Dzień Postaci z Bajek nie przypadkowo obchodzony jest 5 listopada. Jest to bowiem dzień urodzin największego twórcy bajkowych postaci - Walta Disney’a. Mało kto wie, że w 1931roku, Walt Disney dostał honorowego Oscara za stworzenie postaci Myszki Miki. On sam stworzył postać Kaczora Donalda i psa Pluto. W 1938 roku, dostał drugiego honorowego Oscara za osiągnięcia przy tworzeniu filmu „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, a w 1941 roku otrzymał trzeciego Oscara za zrealizowanie pełnometrażowego filmu animowanego „Fantazja”. Łącznie otrzymał 26 nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

W tym roku najmłodsi uczniowie MSP-6 po raz pierwszy uczestniczyli w obchodach wspomnianego święta. W tajemniczy świat bajek wprowadziła ich Śnieżka, Czerwony Kapturek, Neptun, czarownica oraz figlarny diabełek. Dzieci nie tylko poznały historię sukcesu Disney’a. Zobaczyły jak wyglądał Disneyland dawniej i jak wygląda obecnie. Miały okazję wcielić się w rolę znanych postaci bajkowych. Budowały piramidy z klocków jak Bob Budowniczy, czy też przebierały groch i fasolę jak Kopciuszek. Świetnie radziły sobie z rozpoznawaniem tytułów znanych bajek, a i bajkowe zagadki nie sprawiły im większej trudności.

Mam nadzieję, że obchody Dnia Postaci z Bajek spodobały się maluchom i za rok ponownie będziemy się wspólnie bawić.

opracowanie: mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak