Nowa pracownia komputerowa

opublikowane: 22 mar 2012, 02:37 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 11:14 ]
W dniu 5 czerwca 2008r. nasza szkoła otrzymała nową pracownię komputerową w ramach projektu "Pracownia komputerowa dla szkół" - edycja 2007r.

Pracownia składa się z 14 stanowisk roboczych. Uczniowie mają do dyspozycji 19" monitory LCD marki Samsung oraz stacje robocze NTT Business.

W skład pracowni wchodzi ponadto drukarka laserowa firmy Samsung, komputer przenośny Dell, wideoprojektor marki Hitachi oraz skaner HP. Wszystkie stanowiska wyposażone są w system operacyjny Windows Vista Business, pakiet Microsoft Office Professional Plus 2007,oprogramowanie antywirusowe ArcaVir oraz oprogramowanie zabezpieczające przed wyświetleniem stron internetowych zawierających treści niepożądane Cenzor 2.14.

Pracownia zastąpiła starsze komputery, które zostały przekazane do sal lekcyjnych, klas zerowych, świetlicy i biblioteki.

W bibliotece powstało nowe pomieszczenie z 3 stanowiskami komputerowymi przeznaczonymi dla uczniów naszej szkoły, którzy potrzebują skorzystać z komputera z dostępem do Internetu po zajęciach lekcyjnych.