Noc Naukowców Politechniki Śląskiej - konkursy

opublikowane: 6 cze 2019, 03:21 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 cze 2019, 03:23 ]

Politechnika Śląska po raz czternasty organizuje Noc Naukowców Politechniki Śląskiej. Tegoroczne przedsięwzięcie odbędzie się w sobotę 12 października na terenie kampusu uczelni w Gliwicach, Zabrzu i Katowicach od godziny 15:00 do 22:00.

Zapraszamy serdecznie całą społeczność szkolną do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, którego bohaterami są przede wszystkim dzieci i młodzież. Specjalnie dla nich wiele tajemnic naukowych zostanie przedstawionych w łatwy i przyjemny sposób. Ta noc, to także wspaniała okazja do poznania naukowców, jak i samej Uczelni z zupełnie innej strony.

W ramach „Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej” organizujemy również trzy konkursy.
  • Pierwszy z nich to konkurs plastyczny, którego uczestnicy mogą dowolną techniką przedstawić swoją wizję pt: „Laboratorium Przyszłości"”.
  • Drugim konkursem jest konkurs na eksperyment naukowy pt: „Domowy Eksperyment”. Będzie on polegał na nadsyłaniu filmów wykonanych przez uczestników.
  • Trzeci konkurs polega na opracowaniu Gadżetu Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2019, który powinien odzwierciedlać naukę, technikę, innowacje, budzić pozytywne skojarzenia i/lub promować ideę wartości Nocy Naukowców PŚ.
Swoje prace można nadsyłać drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularzy zgłoszeniowych na stronie www.nocnaukowcow.com.pl/konkursy/html oraz prace plastyczne pocztą tradycyjną lub osobiście do siedziby Centrum Popularyzacji Nauki w Gliwicach (44-100) przy ul. Konarskiego 22B, pok. 221A. Poczta powinna zawierać dopisek „Noc Naukowców”.

Konkurs na „Gadżet Nocy Naukowców 2019” trwa od 20 maja do 31 lipca 2019 roku do godz. 24.00.

Natomiast konkursy „Laboratorium Przyszłości” i „Domowy Eksperyment” czas nadsyłania prac trwa od 20 maja do 30 września 2019 roku do godz. 24.00.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami dostępnymi na stronie www.nonaukowcow.com.pl w zakładce „Konkursy”.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego zachęcamy do śledzenie na bieżąco informacji o programie oraz wydarzeniach w mediach społecznościowych, na oficjalnym profilu www.facebook.com/NocNaukowcowPolitechnikiSlaskiej/ .