Nasi uczniowie laureatami konkursu międzyszkolnego!

opublikowane: 21 lis 2012, 02:26 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 29 lis 2012, 13:12 ]
    19 listopada w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 7 w Knurowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Teatr Młodego Aktora. Miło nam poinformować, że dwoje uczniów "szóstki" zajęło wysokie miejsca, mianowicie: Hanna Pluta z klasy 2a zajęła II miejsce, a Tomasz Matuszek z kl. 4b - miejsce III.
Występy uczniów polegały nie tylko na wyrecytowaniu wiersza, ale dodatkowo na "zrobieniu" małego teatru jednego aktora do wiersza, czyli mini-scenki z rekwizytami, scenografią, dźwiękiem, kostiumem. 
    Hania fenomenalnie zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima "Spóźniony słownik". Uczennica idealnie wczuła się w rolę smutnej z powodu spóźniającego się na obiad męża Pani Słowikowej. Natomiast Tomek przedstawił historyjkę niesfornego Józia z wiersza Jana Brzechwy pt. "Brudas", który pewnego dnia uroczyście oświadczył, że "myć się nie ma zamiaru - trudno! ". 
    W jury zasiedli profesjonalni aktorzy - pani Beata Deutschman (aktorka Teatru Zagłębia w Sosonowcu), państwo Ewa i Stanisław Witomscy (aktorzy teatru muzycznego "Wit-Wit" z Gliwic) oraz polonistka, pani Józefa Biszkowiecka. Jak przyznali członkowie jury, w ostatecznej ocenie brano pod uwagę aktorski aspekt występów, czyli: dykcję, poruszanie się po scenie, gesty, mimikę, kontakt z publicznością oraz charakteryzację. 
    Sukces uczniów byłby niemożliwy bez prób pod fachowym okiem nauczycielek. Hanię Plutę przygotowała Pani mgr Justyna Żyła, a Tomka Matuszka - Pani mgr Dagmara Mokrzycka-Filipowicz. 
    Gratulujemy!

tekst i zdjęcia mgr Dagmara Mokrzycka-Filipowicz
Comments