Mistrzynie ortografii !!!

opublikowane: 22 mar 2012, 04:59 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 13:19 ]
27 kwietnia 2010r. w naszej szkole, już po raz dziesiąty, odbył się konkurs ortograficzny dla klas II i III. Każda klasa typowała po dwóch najlepszych uczniów z tej dziedziny. Organizatorem konkursu na tym etapie, od kilku już lat, jest pani Mariola Wojciechowska. Uczestnicy, jak co roku, zmierzyli się z zawiłościami polskiej ortografii.

Pierwsza część konkursu polegała na napisaniu dyktanda. Druga natomiast na rozwiązywaniu zadań, krzyżówek, zagadek i rebusów ortograficznych.

I miejsce w naszej szkole zdobyły Patrycja Smolińska z klasy IIa oraz Justyna Dańczura z klasy IIIa, które jednocześnie reprezentowały nas podczas eliminacji miejskich w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 4 w Szczygłowicach.

Mistrzynią ortografii klas III miasta Knurowa została Justyna Dańczura. Justynko, cieszymy się i gratulujemy Ci sukcesu! Jednocześnie doceniamy wysiłki wszystkich uczestników, Waszą wiedzę, umiejętności i wysiłek jaki włożyliście w przygotowanie się do tego konkursu.

Oto lista uczestników konkursu na etapie szkolnym:

• Patrycja Smolińska i Oliwia Szczepanik z kl. IIa
  • Zuzanna Pawłuszek i Patrycja Sitko z kl. IIb