MIKOŁAJ Z WIZYTĄ U KRÓLOWEJ JADWIGI

opublikowane: 22 mar 2012, 02:42 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 10:53 ]
Już tradycyjnie, 6 grudnia 2008r., w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6 im. Królowej Jadwigi pojawił się święty Mikołaj. Zanim jednak emocje sięgnęły zenitu, zgromadzonym gościom swój program artystyczny zaprezentowały knurowskie majoretki i zespół folklorystyczny "Wrazidloki". Występy działających przy Centrum Kultury zespołów były strzałem w dziesiątkę, o czym świadczył aplauz widowni.

Oprócz atrakcji estetyczno-umuzykalniających na dzieci i ich rodziców czekały jeszcze inne niespodzianki. W samo południe rozpoczął się pełen magii pokaz iluzjonisty Krzysztofa Bałucha.

Ponadto można było wziąć udział w konkursach plastycznych, sprawdzić się na polu sportowym dzięki grom zręcznościowym, zakupić los w loterii fantowej, czy opuścić mury szkoły z pomalowaną fantazyjnie twarzą.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się stajenka, w której oprócz styropianowych figur znalazły się żywe postaci Maryi, Józefa i pastuszków, a ponadto wokół zgromadzone były zwierzęta.

Dorośli w oczekiwaniu na świętego korzystali z oferty "szóstkowej" kawiarenki, degustowali domowe wypieki, kosztowali smakołyków kuchni polskiej i węgierskiej przygotowanych przez prężną Radę Rodziców.

Jak na świętego przystało, punktualnie o godzinie 12:30 pojawił się Ten, na którego wszyscy czekali. Aby nie tracić jakże w tym dniu cennego czasu, wraz ze swoimi pomocnikami rozpoczął wręczanie góry prezentów, których było ponad 180. Wszystkie paczki trafiły do szczęśliwych odbiorców, którzy nie kryli ogromnej radości.

Mocnym akcentem okazał się również pokaz sztuk walki karate KYOKUSHIN, po którym odbyło się wyczekiwane przez wszystkich losowanie nagrody głównej.

Tekst przygotowała: mgr Elżbieta Kroczek

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym osobom, które włożyły mnóstwo wysiłku i serca, aby "Mikołajki 2008" w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6 były niezapomnianym przeżyciem dla knurowskich dzieci.