Mikołajki 2016 - relacja portalu iKnurów

opublikowane: 7 gru 2016, 01:31 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 7 gru 2016, 01:37 ]
https://picasaweb.google.com/100571438163486629847/6361288734717193745#6361288735296999666

6 grudnia w Miejskiej Szkole Podstawowej Nr 6 w Knurowie na auli szkolnej odbyła się ciekawa, pomysłowa, a zarazem wesoła impreza z okazji Mikołajek. Jest to wydarzenie cykliczne, które od kilkunastu lat jest organizowane przez szkolę, a pomysłodawczynią i głównym organizatorem jest pani mgr Justyna Żyła.

Imprezę mikołajkową z wielką werwą, rytmicznie i czadowo rozpoczęła formacja taneczna uczniów uczęszczających do MSP nr 6 czyli „ Taneczna Szóstka” prowadzona przez panią mgr Jagienkę Zając i panią mgr Wiolettę Bęben.

Pokaz grupy dziecięcej klubu karate KYOKUSHIN na Mikołajkach w MSP6 w Knurowie

Następnie zaprezentowała swe niesamowite umiejętności grupa dziecięca klubu karate KYOKUSHIN pod czujnym okiem instruktora pani Katarzyny Niziołek oraz opiekuna i trenera pana Macieja Marszałka. Uczniowie, którym spodobał się występ i jednocześnie mieliby chęć poznać tajniki karate, a tym samym dołączyć do klubu KYOKUSHIN są mile widziani na treningach, które odbywają się w wyżej wymienionej szkole.

Grupa cyrkowa „ O Bimbolando” w MSP6 w Knurowie

Dużą dawkę wrażeń i dobrego humoru dostarczyli artyści objazdowej grupy cyrkowej „ O Bimbolando”. Artyści – utalentowana akrobatka i zabawny klaun prezentowali swoje umiejętności w żonglerce, sztukach zręcznościowych oraz akrobatyce. Za każdym razem pojawiali się na scenie w nowych, barwnych, przykuwających wzrok kostiumach.

Grupa cyrkowa „ O Bimbolando” z okazji Mikołajek w MSP6 w Knurowie

Liczna zgromadzona publiczność przybyła na święto mikołajkowe mogła również podziwiać talent, kunszt i niezwykłe umuzykalnienie zespołów muzycznych tworzonych przez uczniów tutejszej szkoły. Zespoły działają w dwóch grupach pod dyrekcją pani mgr Justyny Żyły i pani mgr Elżbiety Płonki.

Po części artystycznej przybył honorowy, długo oczekiwany gość w pięknym czerwonym stroju – św. Mikołaj taszcząc ze sobą wielki wór z prezentami. Kiedy wszedł do sali na twarzach uczniów pojawił się bardzo szeroki uśmiech i oczekiwanie na niespodzianki-podarki, które przyniósł ze sobą gość. Paczuszki otrzymane od Świętego Mikołaja dostarczyły dzieciom wiele radości oraz rozbudziły ciekawość poznawczą dotyczącą ich zawartości. Spotkanie z gościem było miłą przygodą, a także nadzieją na kolejne spotkanie.

Podczas wieczoru mikołajkowego odbył się także bardzo ciekawy, a zarazem bardzo interesujący pokaz programowania i robotyki dla dzieci z wykorzystaniem sprzętu Lego Edukation WeDo 2.0. Tajniki technologii i programowania z elementami informatyki, matematyki i fizyki czyli świat fantazji budowania robotów, maszyn, pojazdów i innych niesamowitych konstrukcji oraz wprowadzania teorii w życie przybliżył widowni w dość przystępny sposób pan Michał Kusio.

Na koniec wyjątkowego wieczoru odbyły się wesołe zabawy i liczne konkursy z nagrodami, między innymi: mikołajkowy tor przeszkód, loteria fantowa. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców wręczał sam pan dyrektor szkoły – inż. Eugeniusz Szybiak, który z racji zajmowanego stanowiska pełnił rolę głównego gospodarza tego niebywałego wieczoru.

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy przystąpiono do losowania nagród w loterii fantowej. Szczęśliwcy, do których los się uśmiechnął to Fabian Jastrzębski oraz Szymon Lisowski.

W trakcie imprezy można było skosztować wyśmienitych i pysznych ciast upieczonych przez rodziców uczniów uczęszczających do MSP nr 6, a także posilić się ciepłymi, smacznymi posiłkami i napojami, o które zadbała Rada Rodziców, a Samorząd Uczniowski przygotował wiele niespodzianek dla wszystkich chętnych uczniów. W przygotowania do imprezy mikołajkowej zaangażowali się również nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły, którzy odpowiadali za logistyczną oprawę tego dnia.

Pełne zaangażowanie, świetna organizacja, staranność i solidarność na każdym etapie projektu wielu osób pozwoliło przygotować tą niecodzienną imprezę – fenomenalnie i z wielkim rozmachem, na którą ponownie za rok zaprasza MSP nr 6 w Knurowie.

Relacja : Agnieszka Łyko