Mikołajki 2012

opublikowane: 11 gru 2012, 14:40 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 7 gru 2015, 12:43 ]
Tradycyjnie od dziewięciu już lat 6 grudnia 2012r. odbył się wieczór mikołajkowy dla milusińskich z naszego miasta i ich rodzin. Nastrojowi tego wydarzenia pomogła tym razem aura – spadł śnieg i Mikołaj z pewnością przyjechał saniami.

O godz. 17:00 przybyłych gości przywitała pani Justyna Żyła i przedstawiła program spotkania. Wśród propozycji znalazły się pokazy akrobacji, iluzji oraz tresury zwierząt cyrku SZOK, występy szkolnych zespołów wokalnych, zwiedzanie szopki bożonarodzeniowej oraz wystawa zwierząt. Oprócz tego dzieci mogły skorzystać z „salonu” malowania twarzy i stylizacji fryzur, a także z zabaw i zajęć ruchowych z wykorzystaniem ciekawych przyrządów i przyborów. Dodatkowo w czasie oczekiwania na przybycie Mikołaja zostały przygotowane kiermasze ozdób świątecznych i wyrobów kwiaciarni oraz loteria fantowa. Można również było wstąpić do bufetu mikołajkowego, gdzie Rada Rodziców naszej szkoły oferowała ciasta, napoje i gorące posiłki. Ważnym punktem wśród oferty wieczoru była kwesta „Przybij 5 dla Antosi”, która trwa nieprzerwanie od początku listopada i służy pomocy w ratowaniu zdrowia dziewczynki.

Wreszcie nadszedł oczekiwany moment… Przy dźwiękach dzwonków i fanfar, w blasku barwnych świateł przybył Mikołaj wraz z orszakiem aniołów. Zasiadłszy na tronie rozdał maluchom prezenty, także tym, dla których nie zabrakło ofiarodawców wśród rodzin dzieci naszej szkoły w ramach akcji „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja” (18 paczek).

Wszyscy byli rozradowani i uśmiechnięci, dziękowali Mikołajowi i zaprosili Go znów za rok, na jubileuszowe, dziesiąte już „Mikołajki w Szóstce”.

Tekst: Mariola Wojciechowska
Zdjęcia: Katarzyna Rakowicz, Mariusz Baron