Mikołajki 2011

opublikowane: 4 kwi 2012, 13:13 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 4 kwi 2012, 13:30 ]
    Tradycyjnie od siedmiu już lat w MSP-6 odbyła się szóstego grudnia impreza mikołajkowa dla dzieci z naszego miasta. Od początku cieszy się ona niesłabnącym powodzeniem, o czym świadczy pełna wyprzedaż biletów wstępu już na wiele dni przed "Mikołajem".

Organizatorzy: dyrekcja szkoły, Rada Rodziców i Grono Pedagogiczne 6 grudnia w pełnej gotowości oczekiwali na przybywające dzieci wraz z rodzinami.

Punktualnie o 17.00 przywitała wszystkich pani Justyna Żyła - przedstawiła program wieczoru i zaprosiła do korzystania z całej oferty atrakcji czekających na dzieci zanim przybędzie Mikołaj. Przypomniała także o trwającej w naszej szkole akcji SŁODKIE ŚWIĘTA polegającej na zbiórce darów, które przeznaczy się na paczki dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej.

Na początku najmłodsi zostali zachęceni do wspólnych zabaw, podziwiania kostiumów baśniowych, malowania twarzy, stylizacji fryzur i innych zabiegów kosmetycznych na wesoło. Jednocześnie czekała na nich wystawa szkolnego MINI ZOO, kiermasz ozdób świątecznych i żywa szopka bożonarodzeniowa. Dzieci mogły również poharcować w suchym basenie i spróbować swoich możliwości w skokach na batucie. Uzupełnieniem atrakcji były: występ iluzjonisty, tańce dzieci z grupy SHOW DANCE, pokaz karate KYOKUSHIN oraz walki w stylu dowolnym i mieszanym grupy FIGHT CLUB. Dodatkowo pełen napięcia czas oczekiwania na przybycie św. Mikołaja wypełniała możliwość fotografowania się, gry na instrumentach, ważenie i mierzenie dzieci oraz korzystanie z „mikołajowego” bufetu. Rada Rodziców szkoły przygotowała w nim ciasto, napoje i gorący posiłek.

Wreszcie nadszedł oczekiwany moment – wśród dziecięcego gwaru rozległy się  dźwięki dzwonków – przybył św. Mikołaj i zajął miejsce na tronie. Przywitały Go radosne okrzyki i rzęsiste oklaski, po czym dzieci otrzymały prezenty i miały okazję pobyć blisko Mikołaja oraz zrobić zdjęcie.

Wszyscy dostojnemu gościowi bardzo dziękowali i pożegnali się słowami: „ Zapraszamy i do zobaczenia za rok”.

opracowała mgr Mariola Wojciechowska