Mikołajki 2006

opublikowane: 21 mar 2012, 13:37 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 10 kwi 2012, 11:58 ]
I znowu, 6 grudnia 2006 r., w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6 im. Królowej Jadwigi w Knurowie gościł św. Mikołaj. Wielkie spotkanie dzieci z Mikołajem i jego pomocnikiem odbyło się w tym roku już po raz trzeci z rzędu. Tym razem dostojni goście przyjechali z samego grodu Kraka (w ich role wcielili się aktorzy krakowskiego teatru Bamm-Baam). A napracowali się tego wieczoru solidnie. Najpierw wystąpili w spektaklu „Legenda o św. Mikołaju”, a potem musieli uporać się z całą górą prezentów, których było ponad 200. Wszystkie paczki trafiły w ręce pociech i radości było co niemiara.

Na dzieci i ich rodziców czekały jeszcze inne niespodzianki. Był pokaz walki karate, gry i zabawy zręcznościowe, konkursy rysunkowe. Można było ciągnąć losy w loterii fantowej (każdy los pełny), nabyć piękne stroiki świąteczne przygotowane przez Radę Rodziców, kupić prace dzieci wykonane na kółku plastycznym. Dorośli mogli degustować ciasta upieczone przez rodziców, wypić kawę, herbatę lub napój. W tym czasie ich pociechy udawały się do sali, gdzie panie „wyczarowywały” na ich buziach motylki, kwiatki, kotki i inne cuda. A czas wszystkim uczestnikom umilała „żywa pozytywka” – zespół uczniów grających na dzwonkach chromatycznych. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła też „żywa stajenka”, wykonana przez „złotą rączkę” pana Pawła Kopańskiego. W stajence wszyscy mogli zobaczyć obok styropianowych figur (autorstwa pani Krukowskiej) żywe postacie Maryi, Józefa i pastuszków. Wiele maluchów właśnie w tym miejscu przystawało i pozowało do zdjęć. Atmosfera była cudowna.

Za radość dzieci, za uśmiech na ich buziach należą się słowa podziękowania licznym sponsorom imprezy. Tym wszystkim, którzy nie okazali się obojętni na prośby i pokazali wielkie serce i hojność, organizatorzy składają serdeczne podziękowanie.

A o tym, jak wielkie jest zapotrzebowanie środowiska na takie imprezy świadczy fakt, że odwiedziło szkołę tego wieczoru ponad 400 osób.

Organizatorzy starają się, aby co roku „Mikołajki” wyglądały inaczej. W tym roku byli aktorzy z teatru, w ubiegłym występowali iluzjoniści z Odessy, a w przyszłym roku dzieci będą zabawiane przez klaunów. Zapraszamy już dzisiaj.