Miejski Konkurs Czytelniczy „Znam Martina Widmarka i jego książki”

opublikowane: 9 maj 2016, 05:59 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 9 maj 2016, 05:59 ]
W dniu 5 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem: „Znam Martina Widmarka i jego książki”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas czwartych z terenu Knurowa.

Przygotowany test konkursowy składał się z dwóch części. Pierwsza część obejmowała wiadomości z zakresu życia i twórczości autora, z kolei druga dotyczyła samej treści książki „ Tajemnica urodzin”- jednej z wielu popularnej serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

W czasie oczekiwania na werdykt jury, uczestnicy konkursu obejrzeli pierwszą część filmu z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Uczniowie klas czwartych mogli więc skonfrontować swoje wyobrażenie książkowych bohaterów z wizją twórcy filmu.

Wreszcie nadszedł czas ogłoszenia wyników. Wręczenia nagród dokonała dyrektor MOPP Jolanta Leśniowska.

I miejsce zajęła Weronika Losza z MSP3,

II miejsce przypadło Magdalenie Burek z MSP3 i Milenie Daroń z MSP7,

III zaś należało do Filipa Koczwary z MSP6 i Alicji Powieckiej z MSP9.

Laureaci czołowych miejsc odebrali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują Miejskiej Bibliotece Publicznej, która wsparła organizację konkursu i ufundowała nagrody książkowe dla zwycięzców oraz Miejskiemu Ognisku Pracy Pozaszkolnej, które zapewniło drobne upominki i przygotowało pamiątkowe dyplomy. Podziękowania należą się również uczniom i ich opiekunom, którzy przyczynili się do popularyzacji serii książeczek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Katarzyna Sołtysik-Andrysiak – MSP6 oraz Jolanta Bazydło – MSP3