Martyna Świtek reprezentantką Knurowa w Powiatowym Konkursie Recytatorskim!

opublikowane: 26 kwi 2013, 02:32 przez Katarzyna Rakowicz

11 kwietnia w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 7 odbył się miejski etap Konkursu Recytatorskiego "Spotkania zamkowe 2013". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Julia Zaremba z klasy 5a, którą przygotowała pani mgr Alicja Alikowska-Woźnica oraz Natalia Cholewa z klasy 4b i Martyna Świtek z klasy 6b, przygotowane przez panią mgr Dagmarę Mokrzycką-Filipowicz. Nie było łatwo - uczniowie musieli przygotować recytację zarówno wiersza, jak i fragmentu prozy. Trzeba nie lada zdolności,  by zapamiętać tyle tekstu i do tego pięknie go zinterpretować! Można też było "odegrać" utwór, czyli przedstawić go z pomocą mimiki, gestu, ruchu, rekwizytu.

Miło nam poinformować, że Martyna Świtek z rewelacyjną scenką do wiersza Wisławy Szymborskiej pt. "Kot w pustym mieszkaniu" zwyciężyła w kategorii klas 6 i tym samym reprezentowała miasto Knurów w etapie powiatowym tegoż konkursu 19 kwietnia w Toszku.

mgr Dagmara Mokrzycka-Filipowicz